Menü Kapat

Başkanın Mektubu / OCAK 2022

İSTANBUL ŞİŞLİ
ROTARY KULÜBÜ 2 OCAK 2022

Değerli Şişli Rotary Üyeleri,

Kasım ayı ile birlikte başladığımız yüz yüze toplantılara Aralık ayında da devam ettiğimiz gibi Ocak ayında da devam edeceğiz.

Toplantılarımızın daha aktif ve etkileşimli geçmesi için katılımınız son derece önemlidir.

25 Ocak Salı Günü Dönem Guvernörümüz Gülperi Gürpınar kulübümüzü ziyaret edecektir. Kendisine kulübümüzün yapmış olduğu ve yapmakta olduğu projeleri anlatacağız. Guvernörümüzü isteği doğrultusunda toplantımız yüz yüze yapılacaktır. Bu nedenle toplantıya katılımınız önem arz edecektir.

Bilindiği üzere Ocak ayı Rotary’de meslek ayıdır. Bu ay kapsamında Meslek Hizmetleri Komitesi Başkanımız Şadi Güçüm’ün son derece titiz bir çalışması sonucu Ampute Futbol Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak’a yüz yüze yapacağımız ödül töreninde tüm üyelerimizle birlikte meslek ödülünü takdim edeceğiz.

2430 Bölge’nin 10 yıldan fazla süredir yürüttüğü ve birçok üniversitede hayata geçirdiği TLG (Toplum Liderleri Geliyor) Projesi için Yeditepe Üniversitesi ile yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır. Böylece TLG projesi kapsamında Mart ve Nisan aylarındaki Cumartesi günlerinde Eğitim fakültesi öğrencilerine eğitim verilecektir. Bu sürece gelirken Şişli Rotary ile bu projeyi tanıştıran ve projemizin danışmanı olan GDG Ömer Tezcan’a teşekkür ederiz.

Yeditepe Üniversitesi ile bağlantı kurmamızı sağlayan Dönem Guvernörümüz Gülperi Gürpınar’a da ayrıca teşekkür ederiz.

Dönem başında yapmayı planladığımız Görele Ortaokulu fen laboratuvarı projemizi okulun başka bir okul ile birleştirilmesi sonucunda projeyi yapacağımız sınıfın dolması nedeni ile askıya almıştık. Ancak yaşanan son gelişmeler çerçevesinde okul yönetimi ilgili sınıfı fen laboratuvarı için boşaltabilme imkanını yaratmıştır. Bu nedenle projemiz tekrardan hayata geçmiştir. Projeyi gerçekleştirecek olan Serhad Bil dostumuza bu sorumluluğu aldığından dolayı teşekkür ederiz. Projenin malzeme detaylarını kulüp ile en kısa sürede paylaşacağız. Kulüp üyelerimiz; ilgili malzemelere sponsorluk veya düşük maliyet ile ulaşabilmemiz açısından desteğinize ihtiyacımız bulunmaktadır.

Daha öncede belirttiğim üzere üyelerimizin Salı günleri gerçekleşen Kulüp toplantılarımıza daha yüksek bir katılım sağlanması, projelerimize ve etkinliklerimize daha çok üye ve aday üyemizin katılması kulübümüzün güçlenmesini ve uzun vadede ses getirecek projeler hayata geçirmesini sağlayacaktır.

Bu konuya herkesin gerekli hassasiyeti göstermesini rica ediyorum.

Rotaryen sevgi ve saygılarımla,
Burak GÜNER
2021-2022 Şişli Rotary Dönem Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir