Menü Kapat

Başkanın Mektubu / ARALIK 2021

İSTANBUL ŞİŞLİ
ROTARY KULÜBÜ 2 ARALIK 2021

Değerli Şişli Rotary Üyeleri,
Kasım ayı ile birlikte başladığımız yüzyüze toplantılara Aralık ayında da devam edeceğiz. Toplantılarımızın daha aktif ve etkileşimli geçmesi için katılımınız son derece önemlidir.

Bilindiği üzere önümüzdeki ay olan Ocak ayı Rotary’de meslek ayıdır.

Bu ay kapsamında Meslek Hizmetleri Komitesi Başkanımız Şadi Gücüm Başkanım son derece titiz bir çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışmayı gerçekleştirirken hem teknolojinin imkanlarından hem de kulüp üyelerinin tümümün katılımını (aday bulunması ve meslek ödülü verilecek adayın seçimi) sağlayarak vereceğimiz meslek ödülü ile ilgili ortak kararının olmuşmasını sağlamıştır.

Birbirinden değerli adayların bulunması ve seçim aşamasına kadar gelen süreçte Şadi Başkanıma emeklerinde dolayı teşekkür ederim.

Ocak ayında yüz yüze yapacağımız ödül töreninde tüm üyelerimiz ile birlikte meslek ödülünümüzü takdim etmeyi planlıyoruz.

Geçen yıl başladığımız “İyiliğe Bir Adım” projesi kapsamında içinde bulunduğumuz dönemde DOSTEV Derneği ile birlikte sosyal sorumluluk vizyonuyla yola çıkıyoruz. Özel gereksinimli bireylerin
eşit yaşam hakkıyla hayatın içinde aktif bir şekilde yer alabilmelerine özen gösteren , bağımsız yaşam eğitimi, mesleki eğitim sağlayan ve ailelerin de, çocuklarıyla çalışmasına imkan sağlayan DOSTEV Derneği DOWN Kafeyi hayata gelin hepbirlikte geçirelim. Kafe’nin down sendromlu çalışanlarını müşterilerine daha iyi hizmet verebilmesi için eksiklerini tamamlamak için yürüyeceğiz.

Projede bizi DOSTEV ile karşılaştıran ve projenin sorumluluğunu üstlenerek fon bulma çalışmalarına hız verene Berfin Seydan dostumuza teşekkür ederim. Hem Aysun Başkanım hem de Berfin dostumuz proje hakkında siz değerli üyeleri en kısa sürede bilgilendirecektir.

Daha önce paylaşmış olduğumuz Ömer Tezcan Guvernörümüzün katkılarıyla TLG (Toplum Liderleri Geliyor) projemizin komite toplantılarını yapmaya başladık. Seval Başkanım liderliğini üstlenerek Şişli Kulübünde uzun yıllar gerçekleştireceğimiz TLG projesinin ilk temellerini atmış oluyoruz. Bu projede Şişli Rotaract dostlarımızla beraber çalışıyor olacağız. Projemizde şu an için en önemli ihtiyacımız İstanbul’da eğitim fakültesi olan üniversitelerde yetkili kişilere ulaşarak prjojeyi anlatmak ve üniversite ile bahar dönemi için anlaşmaya varmaktır. Az bir zamanımız kaldığından dolayı üyelerimizden ilgili üniversitelerde tanıdıkları olanların en kısa sürede Seval Başkanım ile irtibata geçmeleridir.

Bildiğiniz üzere projeyi komite üyeleri değil kulüp bir ve birlikte olursa gerçekleştirebiliriz.

Seval Başkanıma gösterdiği ve göstereceği gayret ve emekleri için teşekkür ederim.

Daha öncede belirttiğim üzere üyelerimizin salı günleri gerçekleşen Kulüp toplantılarımıza daha yüksek bir katılım sağlanması, projelerimize ve etkinliklerimize daha çok üye ve aday üyemizin katılması kulübümüzün güçlenmesini ve uzun vadede ses getirecek projeler hayata geçirmesini sağlayacaktır.

Bu konuya herkesin gerekli hassasiyeti göstermesini rica ediyorum.

Rotaryen sevgi ve saygılarımla,
Burak GÜNER
2021-2022 Şişli Rotary Dönem Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir