Menü Kapat

Başkanın Mektubu / TEMMUZ 2021

İSTANBUL ŞİŞLİ
ROTARY KULÜBÜ 2 TEMMUZ 2021
Başkanın Mektubu
Değerli Rotaryen Dostlarım,
Hep birlikte yeni bir Rotary dönemine başlıyoruz. Seval Başkan’ımdan aldığım Rotary bayrağını 2021-2022 Dönem Yönetim Kurulum, Komite Başkanlarım ve üyelerimizle birlikte Şişli Rotary Kulübü’müzü daha iyi noktalara taşıyacağımıza olan inancım tamdır. Pandemi sürecinin etkilerinin yavaş yavaş azalmaya başlaması yeni dönemde daha fazla yüzyüze kulüp toplantıları, ocakbaşları ve proje toplantıları yapılmasına olanak sağlayacaktır. 2021-2022 döneminde daha aktif bir kulüp olabilmemiz tüm üyelerimizin kulüp etkinliklerine ve projelerine yapacakları yüksek katılım sayesinde olacaktır.

8 Haziran Salı günü yapılan 1. Asamble’de belirtiğim üzere yeni dönemde yapmayı planladığımız etkinliklere ve projelere desteğiniz ve katılımınız son derece önemlidir.

Hizmet Projeleri Ana Komite Başkanım Serhad Bil hem kendi bölgemiz içinde Beykoz’da belirlemiş olduğumuz okul; hem de 2430. Bölge içinde belirlemiş olduğumuz okulun onarımı ile ilgili ihtiyaç ve maliyet çalışmalarını tamamlamak üzeredir. Bundan sonraki en önemli adımımız gerekli fonu hem kendi bölgemiz, hem yurt dışındaki diğer bölgeler, hem üyelerimizin desteği ile diğer kaynaklardan en kısa sürede elde ederek hayata geçirmek olacaktır. Bu konuda proje ekibinde yer almak isteyen Rotaryen dostlarımızın Serhad Bil dostumuzun etrafında toplanmasını rica ederim. Bununla birlikte Beykoz’da belirlemiş olduğumuz okulla ile ilgili olarak dönem içinde başka proje fikri olan dostumuz varsa fikrini en kısa sürede bizimle paylaşmasını rica ederim. Bu sayede her zaman elimizin üstünde olacağı iki bölgede iki ayrı okulumuz olacaktır. Hayalim Şişli Rotary Kulübü olarak uzun yıllar bu okullara birçok projeler yaparak çocuklarımızın gelişimine katkıda bulanacak olmaktır. Şişli Rotary’nin daha önceki yıllarda başarı ile gerçekleştirdiği ve bir süre ara verdiği Resim Yarışması projesini dönemimizde Rotaryen dostumuz Başak Sungur Oral liderliğinde yeniden hayata geçireceğiz. Bu konuda proje ekibinde yer almak isteyen Rotaryen dostlarımızın Başak Sungur Oral dostumuzun etrafında toplanmasını rica ederim. Bu proje sayesinde sanata kabiliyeti olan çocuklarımızı hem motive etmiş hem de gelişimleri için imkan sağlamış olmanın heyecanını yaşayacağız.

2020-2021 Döneminde başladığımız İyiliğe Bir Adım projemiz 2021-2022 döneminde yine GDB Aysun Azak liderliğinde ve üyemiz Elif Akyol Bilgin’in katkısı ve desteği ile gerçekleştireceğiz. Bu sayede geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde de hep birlikte satacağımız biletler ve yürüyüş sayesinde elimizden geldiği kadar ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız. Bu konuda proje ekibinde yer almak isteyen Rotaryen dostlarımızın Aysun Azak Başkanımla irtibata geçmesini rica ederim. Şişli Rotary’nin geleneksel projesi olan ve 2420 Bölge adına gerçekleştirdiği Sevgi Kütüphanesi projesi bu yıl da Caner Aslan liderliğinde devam edecektir. Hedefimiz diğer kulüpler ile irtibata geçerek daha fazla çocuğa daha fazla kitap ulaştırmak olacaktır. Bu konuda proje ekibinde yer almak isteyen Rotaryen dostlarımızın Caner Aslan dostumuzun etrafında toplanmasını rica ederim. Stratejik Kurul görüşmelerimizde ortaya çıkan ve GDG Ömer Tezcan tarafıdan önerilen kapsamlı bir RYLA seminerini GDB Seval Gür Çetin liderliğinde gerçekleştiriyor olacağız. Eş zamanlı birçok sınıfta eğitimlerin verileceği, konuk konuşmacıların yer alacağı ve pandemi koşulları imkan verdiği takdirde gençlerimiz ile birlikte yüz yüze gerçekleştireceğiz. Bu konuda proje ekibinde yer almak isteyen Rotaryen dostlarımızın Seval Gür Çetin Başkanımla irtibata geçmesini rica ederim.
Uzun yıllardır devam eden Dünya Anlayış ve Kültürel Değişim projesi GDB Hulusi Gencay’ın liderliğinde dönemimizde de devam edecektir. Bu dönem Almanya’ya meslek lisesi öğretmenlerini göndererek onların hem mesleklerinde gelişim sağlamalarını hem de Almanya’daki meslektaşları ile tanışıklıklarını artırmalarını hedefliyor olacağız. Bununla birlikte Türk Alman İlişkilerinin 500. Yıl Projesi’ni de GDB Hulusi Gencay’ın liderliğinde gerçekleştireceğiz. Eş zamanlı yürüyecek iki projemizde yer almak isteyen Rotaryen dostlarımızın Hulusi Gencay Başkanımla irtibata geçmesini rica ederim.

Umuyorum ki projelerimizin ve etkinliklerimizin içinde ne kadar çok üye ve aday üyemiz yer alırsa eğlenceli, bol kahkahalı ve kendinde önce hizmet anlayışı dolu bir dönemi hep birlikte yaşamış olacağız.

Rotaryen sevgi ve saygılarımla,
Burak GÜNER
2021-2022 Şişli Rotary Dönem Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir